Blog > Články > Desatero slušného řidiče

Desatero slušného řidiče

Kategorie: Články, 2008-04-20 17:04

Jistě jste si všimli v novinách, zprávách či jen od přátel informace, že náš milý DPP rozjel akci Slušný řidič.
Odkaz na oficiální desatero : iDnes

1. Neujedeš

Milý řidiči, všechny zastávky, kde odjíždíš na základě signálu "volno" (typicky zastávky před křižovatkou) vybavíme dohledem příslušníka PČR, který ti volno rád "podrží", aby mohli všichni cestující doběhnout.

2. Nebudeš sprostý

Milý řidiči, rádi Ti zajistíme kursy asertivity a jednání s agresivními a arogantními cestujícími. Samozřejmě si nedovolíme po Tobě vyžadovat, abys na takové kurzy chodil ve svém volnu a budeš je mít plně hrazené.

3. Poradíš

Ne každý má přehled o spojích, linkovém vedení a tarifu. Milý řidiči, poskytneme Ti špičkové jazykové, tarifní a jiné potřebné lektory a dostatek pracovní doby určené k tomu, abys byl v této oblasti opravdovým znalcem a dokázal poradit tápajícímu cestujícímu i v cizím jazyce.

4. Pomůžeš

Milý řidiči, Tvému hrdinství nebude nic stát v cestě. Pokud budeš pomáhat postiženým a starším, nebo bránit slušné lidi před agresivními opilci a feťáky, budeme vždy na Tvé straně. Pokud Ti během pomáhání jiným někdo "vyluxuje" kabinku, nemusíš se bát, veškeré Tvé osobní věci Ti bohatě nahradíme. Pokud Tě nějaký ožrala fyzicky napadne můžeš si být jist, že do minuty tam bude celá zásahovka Městské Policie a nezůstaneš v tom sám. Jakákoliv újma na Tvém zdraví bude samozřejmě řešena nadstandardním odškodněním, můžeš být bez obav. Pokud budeš úspěšnější a násilníkovi dáš řádnou "nakládačku" můžeš samozřejmě počítat s pomocí našich nejlepších právníků, vždyť to určitě byla přiměřená obrana.

5. Pojedeš ohleduplně

Náš milý řidiči, uděláme vše proto, abys mohl být skutečným kavalírem silnic. Okamžitě se zasadíme o odstranění všech nesmyslů v dopravním značení a zajistíme takové seřízené světelných křižovatek, abys nemusel vyvádět takové vylomeniny jako doposud. Taktéž očekávej spoustu nových BUS-pruhů a segregačních opatření tramvají od IAD, celý Magistrát je připraven dát MHD absolutní přednost.

6. Nenecháš se vytočit

Milý řidiči, eliminujeme všechny podněty, které Tě až dosud tak úspěšně vytáčely. Nerudní nadřízení, šťouraví dispečeři, hory nesmyslných nařízení? Tohle všecno zmizí, nic už Tě vytáčet nebude.

7. Dodržíš předpisy

Milý řidiči, okamžitě z předpisů odstraníme všechny ty nejasnosti a zmatky, které tam až dosud byly. Vše bude jasné a přehledné. Taktéž rádi a bohatě prodloužíme jízdní doby, aby Tě nic nenutilo honit jízdní řád a předpisy porušovat.

8. Zůsteneš člověkem

Samozřejmě odstraníme všechny ty kreatury co Ti tak pijí krev, budeš obklopen pouze lidmi, ne hovady.

9. Usměješ se

Budeš mít možnost se usmívat trvale, ne jenom když čteš nová nařízení vrchnosti a říkáš si "co je zase tohle za..."

10. Půjdeš příkladem

Ano, i Tví šéfové Ti půjdou příkladem, budou o Tebe pečovat a vytvářet podmínky pro bezproblémový výklad Tvé práce!

DESATERO NESLUŠNÝCH CESTUJÍCÍCH

1. Nerespektují zvukové znamení a klidně vystupují i nastupují dál, rozrážejí dveře... a ještě si stěžují, že je řidič do nich přivřel, přestože v nich dávno už neměli co dělat.

2. Vydírají, řidiče, aby na ně počkal, tím způsobem, že běží proti rozjíždějící se tramvaji po kolejích a mávají jako na taxi - dělají to zcela záměrně a ze značné dálky – z takové, která se už nedá počítat za dobíhání, jelikož přiběhnutí by jim trvalo minutu.

3. Nerespektují nic, čeho se bezprostředně nebojí. Vstupují a vbíhají na červenou na přechod, přestože moc dobře vědí, že kvůli nim bude řidič nucen prudce brzdit (přece je nepřejede) a ohrozit tím své zákazníky ve voze.

4. I přes to, že je to zakázáno, ostentativně konzumují ve voze kdeco, včetně drobivých a přehnaně aromatických věcí a v poslední době (od té doby, co mají demokracii), se už ani nesnaží to před řidičem utajit. Odpadky samozřejmě ve voze odloží mezi sedačky nebo hodí na podlahu. Ani vyhození z okénka není výjimkou.

5. Náhle vstupují mezi vlaky, z nichž ten druhý ještě úplně nezastavil - tím mu zkracují brzdnou dráhu, čím riskují své zranění.

6. Vyřvávají do telefonu přímo za kabinou řidiče a za napomenutí posílají řidiče vesměs kamsi nebo mu doporučí, ať kouká na cestu a hledí si svého.

7. Nesouhlas řidiče pro nástup s kočárkem ignorují a cpou jej tam, i když už zjevně není ve voze pro něj místo.

8. Invalidní cestující nastupují často do zadního vozu a potom se diví a hrozí holí směrem k řidiči, když je přivře do dveří, jelikož je v davu nevidí.

9. Nesledují cestu, včas nedají předvolbu pro výstup a potom se dožadují výstupu mimo zastávku, což jim sice „slušný řidič“ dle vedoucího marketingu Jana Svobody s radostí umožní, nicméně, podle podnikové vyhlášky D1/2, je to zakázáno.

10. Přes všechny tyto jejich zdržovací akce si představují, že budou na místě včas, což je nemožné i v případě, že by se chovali vzorně, jelikož, kromě cestujících a chodců jsou ulice plné podobně neohleduplných a sobeckých motoristů.

A při tom všem stále slibované zlepšování pracovních podmínek spočívá ve výzkumech, jestli řidič uprostřed dopravní špičky na frekventované křižovatce odpověděl někomu na pozdrav a všiml si, že někdo nepustil sednout stařenku.

Předchozí článek || Další článek
Stránka vygenerována za: 0.0030 sec
Počet dotazů na databázi: 5
administrace