Blog > Články > Premiéra na Těšnově

Premiéra na Těšnově

Kategorie: Články, 2017-04-19 15:30

O velikonočním víkendu (14.4 - 17.4.2017) se využilo menších přepravních výkonů k opravě kolejí v metru mezi stanicemi Pražského Povstání a Nádraží Holešovice. Povrchová doprava musela metro nahradit. S náhradní autobusovou dopravou (NAD) X-C byla zavedena i tramvajová linka 36.

Záhadná linka 36

Tuto linku obsluhovaly vozy z linky 12. Číslo linky se měnilo v zastávce Nádraží Holešovice a dále 36 jela přes Výstaviště, Strossmayerovo nám., Nám. Republiky a na Bílé Labuti končila. Poprvé od rekonstrukce jsem měl příležitost projet si smyčkou Těšnov.

Nevýhoda těchto speciálních linek je, že cestující na ně nejsou zvyklí. Oni přijdou na zastávku a čekají na svojí linku. Najednou přijede naprosto neznámé číslo. Co teď? Část lidí si toho prostě nevšímá, druhá část běží k zastávkovému sloupku a hledá informace a ta třetí mi zaklepe na kabinu. I na pouhých 6 zastávkách této náhradní linky jsem kvůli trpělivému vysvětlování nabírál významná zpoždění a ta se samozřejmě přenesla i na navazující kmenovou linku 12. Připraven k výjezdu.Na Vltavské bylo občas docela těsno.S vozem 9085 v obratišti Těšnov.

Už na lince 12 se zpožděním 7 minut.Jízdní řád pro tuto výluku.Vlepka do jízdního řádu.

Předchozí článek || Další článek
Stránka vygenerována za: 0.0034 sec
Počet dotazů na databázi: 5
administrace