Blog > Různé > Přesun výpravny v Hloubětíně

Přesun výpravny v Hloubětíně

Kategorie: Různé, 2014-11-27 15:00

Počínaje odpoledním výjezdem ve čtvrtek 27.11.2014 došlo k přestěhování výpravny Hloubětín do jiné budovy. Pro řidiče i celkovou operativu ve vozovně to znamená zhoršení podmínek, protože dochází k prodloužení doby přípravy tramvaje a při případném nutném rychlém výjezdu z důvodu mimořádné události na trati se zvyšuje čas, který je k přechodu řidiče mezi výpravnou a depem potřeba. O tom, že to mají řidiči dál na zastávky tramvaje či autobusu ani nemluvě.
V nových prostorách je také zmenšený prostor pro směnové výpravčí (kteří tam tráví 12 hodinové směny) a neúměrně obrovský pro ridiče (kteří si přijdou pro desky, zdrží se pár minut a odejdou pryč, nebo sedí pár (max. 8) hodin na záloze). Také je směnový výpravčí úplně oddělen od života ve výpravně, protože odpočinková místnost s TV či sedačky pro řidiče na záloze je v úplně jiné místnosti za dvěma rohy. Fotky bohužel nepřikládám, protože jsem byl několikrát pokárán za zveřejňování fotografií uvnitř vozovny. :(

Bohužel se rozhodlo o nás bez nás. Téměř nikdo z řidičů (dokonce i odbory vydaly zamítavé stanovisko), výpravčích, šéfů vozovny s přesunem nesouhlasil, vynaložily se nemalé finanční částky na přesun, jenž je pro každou ze stran velmi nevýhodný.

Satelitní pohled na naší vozovnu a vyznačení důležitých míst.

Předchozí článek || Další článek
Stránka vygenerována za: 0.0031 sec
Počet dotazů na databázi: 5
administrace