Blog > Články > Víkendové Noční

Víkendové Noční

Kategorie: Články, 2009-01-12 19:48

V pátek, sobotu i neděli podle turnusu na mě měla přijít odpolední nebo noční (O/N). Většinou se tato položka odbývá dlouhou odpolední (tzv. "polonoc") s koncem až dlouho po půlnoci, protože v Hloubětíně máme dost řidičů, kteří jezdí noční pravidelně. Po celém roce na mě došla řada a hned 3 noční za sebou.
Vozovna Hloubětín vypravuje linky 52 a 54, bohužel s 54 jsem se na Barrandov nepodíval a zůstal u linky 52. V pátek se výběr cestujících dal shrnout : "pařani". V sobotu už začali jezdit víc problémoví jedinci (bezdomovci, lidé totálně na mol či pod vlivem drog). V neděli už Praha po půlnoci byla vylidněná a v tramvaji mi vždy zůstal 1 bezdomovec, který ochotně (musel) na konečné vystoupit.

Chtěl bych vám říci o jedné úsměvné příhodě (rozhovoru). V zastávce Lazarská, kde je Centrální Přestupní Zastávka, se čeká s odjezdem na pokyn dispečinku. To může trvat i hodně dlouho (i 10 minut tramvaje stojí). Nastoupila mi skupinka mladíků do tramvaje a já zaslechl jejich rozhovor (také mluvili dost hlasitě) :

Pán A : "Jede to na Karlák?" (pro sebe jsem si řekl, cože? jednu zastávku za roh?)
Pán B : "Jasně"

uběhly asi 4 minuty, s odjezdem se vyčkávalo na zdrživší se linku 55.

Pán A : "Ku*va, ať už jede!"
Pán B : "Když už jsem tu čekali 20 minut, tak ty dvě minuty vydržíš, ne?" (upřímně jsem se tomu zasmál, když doopravdy příští zastávku vystoupili).


Předchozí článek || Další článek
Stránka vygenerována za: 0.0034 sec
Počet dotazů na databázi: 5
administrace